loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما
سيد تقي بازدید : 60 سه شنبه 12 شهريور 1398 نظرات (0)
 1. اخبار و حواشي باشگاه پرسپوليس
 2. تمام دلایل علیپور برای جدایی

تمام دلايل عليپور براي جدايي

ماجراي علي عليپور و پرسپوليس به ساعات پاياني خود رسيده، اگر سرمربي آرژانتيني رضايت كتبي خود را بابت اين جدايي اعلام و به باشگاه ارسال كند.

آقاي گل فصل هفدهم فوتبال ايران و برترين گلزن پرسپوليس در فصل گذشته بابت تمامي اتفاقاتي كه متوجه اوست گلايه دارد و البته در ميان آنها به دنبال بلندپروازي و حضور در فوتبال اروپاست تا اين شانس بزرگ را از دست ندهد. درست دقايقي بعد از باخت پرسپوليس در تبريز كه برابر تراكتور و در شرايطي كه از همان لحظات انتقادات و هجمه بزرگي عليه علي عليپور شكل گرفته بود و او دستمايه شوخي و كنايه‌هاي فضاي مجازي شده بود، طاقتش طاق شد و روبروي مدير باشگاه قرار گرفت و درخواست نهايي خود براي جدايي اينبار روبروي محمدحسن انصاريفرد اعلام كرد.


 


كاملا طبيعي بود كه در آن فضا مديرعامل سرخ‌ها پاسخ روشني به اين موضوع ندهد و همه چيز را منوط به بازگشت به تهران و جلسه در باشگاه اعلام كند. عليپور دقايقي پيش در باشگاه پرسپوليس حاضر شد و درخواست خود را بار ديگر با توجه به فرصت كم باقي مانده تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتي اروپا اعلام كرد. مديرعامل پرسپوليس اما سعي در اين داشت تا او را آرام كرده و از تصميم منصرف كند و براي اينكه گلايه را بيشتر نكند اعلام كرد در شرايط فعلي در صورتي اين مجوز را صادر خواهد كرد كه گابريل كالدرون طي نامه‌اي كتبي آن را به باشگاه اعلام كند.

تمام دلايل عليپور براي جدايي


آقاي گل پرسپوليس و برترين گلزن تاريخ اين باشگاه در تاريخ ليگ برتر فصل را با ناكامي در گلزني طي دو بازي اخير پشت سر گذاشته اما اين مساله هم دليلي بر تصميم كنوني او نيست. عليپور كه در پايان فصل گذشته مذاكره خود با باشگاه براي جدايي را دنبال مي‌كرد، با اين اميد كه در صورت جذب مهاجم خارجي و شرايط مناسب باشگاه، فضاي جدايي او مساعد خواهد شد، بار ديگر به جمع سرخپوشان بازگشت. اين موضوعي بود كه از سوي ايرج عرب به او اعلام شد و باعث شد تا بدون توجه به شرايط قراردادش كه يك فصل ديگر از آن باقي مانده، بار ديگر با پيراهن شماره 70 اينبار در جمع شاگردان كالدرون حاضر شود.


با جذب جونيور براندائو و وحيد اميري در كنار امير روستايي او اميدوار بود اين شرايط براي او مهيا شود تا به خواسته خود براي جدايي دست يابد، اما با گذشت دو هفته از ليگ برتر اين مساله ميسر نشده است. عليپور اما البته اميدوار است با فراهم شدن فضاي حضور در اروپا، جايگاه مناسبي در تيم ملي نيز براي خود به دست بياورد و از اين حيث با رقباي خود در يك طراز قرار گيرد.

كفش طلا با 697 ميليون تومان


عليپور كه از حيث مبلغ قرارداد در جمع پايين‌ترين نفرات قرار دارد. مبلغ قرارداد او در فصل جاري 697 ميليون بدون در نظر گرفتن آپشن‌هاست. مهاجمي كه در دوره حميد درخشان در پرسپوليس با 80 ميليون با قراردادي 5 ساله به اين تيم پيوست و اكنون با گذشت چند فصل به اين مبلغ رسيده است. اين در حاليست كه طي ساليان اخير صحبت‌هاي زيادي درباره مبالغ نجومي در پرسپوليس به گوش مي‌رسيد و البته بايد اين نكته را نيز در نظر گرفت كه برخي بازيكنان بابت تفاوت گذاشتن بين بازيكنان در خصوص دريافتي، پيش قرارداد و ديگر مسائل نيز گلايه داشته‌اند. با اين حال قرارداد كنوني آقاي گل دو دوره اخير پرسپوليس با مبلغ عجيب و باورنكردني در بازار كنوني فوتبال ايران، بار ديگر با توجه به قرارداد 5 ساله‌ايكه منعقد كرده 697 ميليون شده است تا در اين خصوص او در زمره بازيكنان درجه سه (از حيث قرارداد و دريافتي) قرار گيرد و البته براي بازيكني كه طي سه فصل اخير از سوي هواداران به عنوان ستاره و نفر اول خط حمله شناخته مي‌شده تا فشار بالايي را متحمل شود.


با اين حال گلايه اين روزهاي او بابت مبلغ قرارداد و قرارهاي به سرانجام نرسيده مديران باشگاه نيست و نزديكان او خبر مي‌دهند كه در شرايط فعلي مدعي شده تنها به دنبال راهي براي جدايي و قبول پيشنهاد اروپايي است و حتي اگر باشگاه مبلغ 20 ميلياردي قرارداد نيز به او پيشنهاد دهد، او مسير خود براي آينده فوتبالي‌اش را در اروپا ترسيم كرده است.

قراردادي كه طي شش سال 3 ميليارد هم نشد

عليپور در نيم فصل ليگ چهاردهم به پرسپوليس پيوست با مبلغ 80 ميليون. قرارداد او در فصل بعدي به 180 ميليون افزايش يافت. او در ادامه به درخواست علي اكبر طاهري، مديرعامل وقت سرخپوشان قراردادش را به مدت 5 فصل تمديد كرد و اين در حالي بود كه در آن مبالغ تمامي اين 5 سال درج شده بود.


او در فصل سوم خود 300 ميليون دريافت كرد و در فصل چهارم نيز با توجه به قرارداد 390 ميليوني‌اش، با توجه به دستيابي به عنوان آقاي گلي اما 550 ميليون دريافت كرد. در فصل بعد از آن نيز با توجه به عملكردش و درخواست برانكو براي روحيه دادن به اين بازيكن، قرارداد 507 ميليوني‌اش با يك متمم به يك ميليارد افزايش يافت. با اين حال او در ششمين فصل قراردادش بار ديگر با توجه به پايان آن متمم اكنون با قراردادي 697 ميليوني در اين تيم به كار ادامه مي‌دهد و اين در حاليست كه او درخواستي براي افزايش قرارداد نداشته و تنها خواسته او مساعدت باشگاه براي صدور رضايتنامه و حضور در فوتبال اروپاست كه بايد ديد در اين فرصت كم اين شرايط فراهم خواهد شد يا خير.

 

   
ارسال نظر بری ین مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
کد امنیتی
آمار سایت
 • کل مطالب : 2
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 60
 • باردید دیروز : 77
 • بازدید هفته : 220
 • بازدید ماه : 1,961
 • بازدید سال : 1,961
 • بازدید کلی : 33,729